Start Artykuły Elektronika

Partnerzy

 

www.prototypy.com

helion

www.elektroda.pl

www.zestawyuruchomieniowe.pl

Kredyty Gdynia

Translate thisElektronika
PWM - modulacja szerokości impulsu PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 75
SłabyŚwietny 
niedziela, 15 maja 2011 21:41

PWM_logoPWM (ang. Pulse-width modulation) - modulacja szerokości impulsu jest metodą wykorzystaną do sterowania wartością napięcia i prądu stałego. Metodą ta polega na zmianie szerokości impulsu o stałej amplitudzie i stałej częstotliwości. Zalety PWM wykorzystywane są w przetwornicach impulsowych w sterowaniu silnikami prądu stałego czy jasnością świecenia diod LED.

 

 
Tranzystory polowe MOSFET PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 27
SłabyŚwietny 
niedziela, 15 maja 2011 00:00

Więcej…

Tranzystor to półprzewodnikowy element elektroniczny. Zaliczamy go elementów aktywnych gdyż umożliwia przekształcanie energii elektrycznej. Rozwinięcie skrótu MOSFET to Metal-Oxide Semiconductor Field-Effect Transistor i oznacza tranzystor  polowy o strukturze metal-tlenek-półprzewodnik.

 
Zasilanie układów elektronicznych i mikroprocesorowych PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 23
SłabyŚwietny 
piątek, 03 września 2010 10:26

Więcej…Wszystkie układy elektroniczne potrzebują zasilania. Sposób zasilania urządzeń elektronicznych można podzielić na trzy grupy pod względem mobilności urządzenia. Urządzenia stacjonarne zasiane z sieci energetycznej, urządzenia mobilne zasilane z baterii lub akumulatorów, oraz urządzenia z podtrzymaniem napięcia w wypadku zaniku zasilania sieciowego z akumulatorów lub baterii.

 
Wymiana podświetlenia lampy w oscyloskopie na LED PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 lipca 2010 10:32

Więcej…Oświetlenie lampy oscyloskopu Leader 1021 zrealizowane było na 3 żarówkach, które niestety z czasem przepaliły się. Z braku odpowiednich żarówek należało zamienić je na inne źródło światła. Wybór padł na białe diody LED o mocy około 0,4W.

 
Silniki krokowe PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
środa, 28 lipca 2010 15:34
Więcej…Według normy PN-87/E-01006 silnik krokowy (zwany także skokowym), jest to silnik przekształcający ciąg sterujących impulsów elektrycznych na ciąg przesunięć kątowych lub liniowych. Silnik przetwarza sygnał (impuls) sterujący na ustalone położenie wału bezpośrednio, bez konieczności stosowania jakichkolwiek sprzężeń zwrotnych.
 


Sonda

Skąd wiesz o www.mikrokontrolery.org
 

Statystyka

Użytkowników : 1
Artykułów : 28
Zakładki : 1
Odsłon : 388789

Facebook

Logowaniewww.mikrokontrolery.org, Powered by Joomla! Designed by SiteGround web hosting