Start Artykuły Warsztat elektronika

Partnerzy

 

www.prototypy.com

helion

www.elektroda.pl

www.zestawyuruchomieniowe.pl

Kredyty Gdynia

Translate thisWarsztat elektronika
Prototypowe płytki stykowe PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 04 października 2010 20:21

Więcej…Projektowanie układów elektronicznych nie polega tylko i wyłącznie na sporządzeniu schematu, obliczeniu wartości dobranych elementów i przewidzeniu skutków działania. W procesie projektowania należy również przetestować układ, sprawdzając czy działają wszystkie jego funkcje, czy układ odporny jest na różnego rodzaju zaburzenia. Nie zawsze bywa tak, że obliczenia pokrywają się z rzeczywistymi pomiarami dokonanymi na działającym układzie. W takim przypadku niezbędne staje się wykonanie prototypu układu, który niestety jest kosztowny, a każdy błąd w projekcie powoduje konieczność wykonania nowego prototypu. Na szczęście jest na to rozwiązanie w postaci uniwersalnych prototypowych płytek stykowych.

 
Lutownice i akcesoria lutownicze PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 23
SłabyŚwietny 
środa, 08 września 2010 13:06

Więcej…Do połączenia elementów elektronicznych w jedną całość niezbędne staje się ich lutowanie do płytki drukowanej lub między sobą. Lutowanie pozwala na osiągnięcie trwałych połączeń o bardzo niewielkiej rezystancji. Połączenie takie pozwala również na demontaż oraz wymianę uszkodzonych lub niewłaściwych elementów. Jak wiadomo do lutowania służy lutownica, należy jednak dobrać odpowiedni sprzęt do zastosowań, ponieważ nie ma w zasadzie jednej uniwersalnej lutownicy "do wszystkiego".

 
Elementy rezystancyjne PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 08 września 2010 11:08

Więcej…Do budowy jakiegokolwiek układu elektronicznego potrzebne są elementy elektroniczne i nie tylko. Poniższy opis dotyczy podstawowych elementów elektronicznych jakie powinny znaleźć się w warsztacie każdego elektronika. Każdy początkujący elektronika powinien zaopatrzyć się w kilka podstawowych podzespołów by łatwo móc eksperymentować z poszczególnymi układami, a nie tylko rozpatrywać je teoretycznie 


Sonda

Skąd wiesz o www.mikrokontrolery.org
 

Statystyka

Użytkowników : 1
Artykułów : 28
Zakładki : 1
Odsłon : 388789

Facebook

Logowaniewww.mikrokontrolery.org, Powered by Joomla! Designed by SiteGround web hosting