Start

Partnerzy

 

www.prototypy.com

helion

www.elektroda.pl

www.zestawyuruchomieniowe.pl

Kredyty Gdynia

Translate thisWitaj na www.mikrokontrolery.org

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Znajdziesz tu miedzy innymi informacje dotyczące mikrokontrolerów AVR ich programowania, a także tego co związane z elektroniką i nie tylko...

W dziale projekty zawarte są niektóre ze zrealizowanych przeze mnie projektów...

Artykuły poświęcone są tematyce elektroniki, elektrotechniki i nie tylko...

Dział mikrokontrolery jak sama nazwa wskazuje zawiera informacje o mikrokontrolerach i ich programowaniu...

Jeżeli masz pomysł na artykuł, chciał byś go opublikować, lub podjąć współpracę zapraszam do zakładki kontakt.

 

Najnowsze tematy:

 
Język C dla mikrokontrolerów AVR - Tomasz Francuz - Recenzja PDF Drukuj
Wpisany przez Nelik   
poniedziałek, 19 grudnia 2011 20:29

Więcej…Język C dla mikrokontrolerów AVR jest specyficzny i rządzi się swoimi prawami. Jest odmienny w porównaniu do programów pisanych na komputery osobiste. Świat popularnych w Polsce mikrokontrolerów AVR w połączeniu z dobrze napisanym programem w języku C daje nieograniczone możliwości tworzenia ciekawych projektów. Wszystkie zasady tworzenia poprawnych projektów i pisania programów dla mikrokontrolerów AVR w języku C zostały opisane w książce "Język C dla mikrokontrolerów AVR", której autorem jest Tomasz Francuz.

 
Projektowanie systemów mikroprocesorowych - Paweł Hadam - Recenzja PDF Drukuj
Wpisany przez Nelik   
piątek, 05 sierpnia 2011 00:00

Więcej…Książka, której autorem jest Paweł Hadam opisuje bardzo  szczegółowo zawiłości związane z projektowaniem systemów mikroprocesorowych. Dzięki cennym wskazówkom zaprojektowanie nawet skomplikowanego systemy mikroprocesorowego nie powinno stanowić problemu dla początkujących użytkowników. Wiele przykładowych schematów i rozwiązań wraz z listingami może stanowić inspirację do projektowania i konstruowania własnych urządzeń elektronicznych.

 
PWM - modulacja szerokości impulsu PDF Drukuj
Wpisany przez Nelik   
niedziela, 15 maja 2011 21:41

PWM_logoPWM (ang. Pulse-width modulation) - modulacja szerokości impulsu jest metodą wykorzystaną do sterowania wartością napięcia i prądu stałego. Metodą ta polega na zmianie szerokości impulsu o stałej amplitudzie i stałej częstotliwości. Zalety PWM wykorzystywane są w przetwornicach impulsowych w sterowaniu silnikami prądu stałego czy jasnością świecenia diod LED.

 

 
Zasilacz do frezarki CNC PDF Drukuj
Wpisany przez Nelik   
sobota, 13 sierpnia 2011 00:00
Więcej…Prezentowany zasilacz projektowany był z myślą wykorzystania go do zasilania silników krokowych w frezarce sterowanej komputerowo. Urządzenie składa się z układu start stop z sygnalizacją stanu pracy, soft-startu transformatora, zasilacza niestabilizowanego i stabilizowanego o napięciu wyjściowym 12V i obciążalności prądowej 1A. Zasilacz został wyposażony w szereg zabezpieczeń jak i układ automatycznego rozładowania kondensatorów po wyłączeniu napięcia zasilania
 
Tranzystory polowe MOSFET PDF Drukuj
Wpisany przez Nelik   
niedziela, 15 maja 2011 00:00

Więcej…

Tranzystor to półprzewodnikowy element elektroniczny. Zaliczamy go elementów aktywnych gdyż umożliwia przekształcanie energii elektrycznej. Rozwinięcie skrótu MOSFET to Metal-Oxide Semiconductor Field-Effect Transistor i oznacza tranzystor  polowy o strukturze metal-tlenek-półprzewodnik.

 
Zdalne sterowanie na podczerwień pilotem RC5 PDF Drukuj
Wpisany przez Nelik   
czwartek, 17 lutego 2011 13:51

Więcej…Autorski projekt  wyłącznika zdalnie sterowanego za pomocą pilota RC5.  Cały układ kontrolowany jest  przez mikroprocesor  z rodziny AVR, ATtiny2313. Na uwagę zasługuje zasilanie układu bezpośrednio z sieci elektroenergetycznej o napięciu 230V, zrealizowane przez zasilacz beztransformatorow. Jako odbiornik podczerwieni z pilota wykorzystano układ TSOP1736. Bardzo prosty interfejs użytkownika oparty o jeden przycisk i jedną diodyę LED ułatwia programowanie układu. Płytka drukowana została przystosowana do montażu w obudowie plastykowej typu Z-27.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Sonda

Skąd wiesz o www.mikrokontrolery.org
 

Statystyka

Użytkowników : 1
Artykułów : 28
Zakładki : 1
Odsłon : 388782

Facebook

Logowaniewww.mikrokontrolery.org, Powered by Joomla! Designed by SiteGround web hosting