Start Projekty Elektronika

Partnerzy

 

www.prototypy.com

helion

www.elektroda.pl

www.zestawyuruchomieniowe.pl

Kredyty Gdynia

Translate thisElektronika
Zasilacz do frezarki CNC PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 23
SłabyŚwietny 
sobota, 13 sierpnia 2011 00:00
Więcej…Prezentowany zasilacz projektowany był z myślą wykorzystania go do zasilania silników krokowych w frezarce sterowanej komputerowo. Urządzenie składa się z układu start stop z sygnalizacją stanu pracy, soft-startu transformatora, zasilacza niestabilizowanego i stabilizowanego o napięciu wyjściowym 12V i obciążalności prądowej 1A. Zasilacz został wyposażony w szereg zabezpieczeń jak i układ automatycznego rozładowania kondensatorów po wyłączeniu napięcia zasilania
 
Zasilacz 6-cio stopniowy PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 29 września 2010 12:45

Więcej…Zasilacz zaprojektowany i wykonany został na potrzeby pracy dyplomowej "sterowane ramię robota". Opisywany zasilacz dostarczał energię elektryczną do silników krokowych oraz do logiki sterującej.Głównym założeniem zasilacza było 6 niezależnych stopni wyjściowych o regulowanym napięciu wyjściowym. Dzięki zastosowaniu stabilizatorów LM317 kilku elementów biernych regulacja napięcia możliwa była za pomocą potencjometrów montażowych. Dodatkowo zastosowano stabilizator 7805 do zasilania mikroprocesora i logiki sterującej napięciem +5V.

 
Sterownik 6 silników krokowych PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 29 września 2010 09:59

Więcej…Sterownik silników krokowych został zaprojektowany i zbudowany na potrzeby pracy dyplomowej autora. Silniki krokowe poruszały ramionami wykonywanego ramienia robota. Konstrukcja jest prosta i opiera się o łatwo dostępne elementy elektroniczne. Dzięki wyprowadzeniu wszystkich wyjść na złącza śrubowe możliwa jest łatwa modyfikacja układu. Gniazda szpilowe służą do podłączenia sygnałów sterujący na przykład z mikrokontrolera jak to zostało zrealizowane w projekcie autora.

 

 
Zasilacz symetryczny do filtru dolnoprzepustowego PDF Drukuj
środa, 28 lipca 2010 11:09

Więcej…Jest to prosty zasilacz symetryczny zaprojektowany i zbudowany na potrzeby filtru dolnoprzepustowego. W zależności od zastosowanego transformatora można wybrać niezbędne napięcie wyjściowe. Układ został zaprojektowany dla transformatora 2x12V. W przypadku zastosowania transformatora o napięciu wyjściowym wyższym należy pamiętać o odpowiednim dobraniu napięć kondensatorów filtrujących.

 
Wyświetlacz HD44780 4x20 z postawką z pleksi PDF Drukuj
środa, 28 lipca 2010 09:08

Więcej…Standardowy wyświetlacz ze sterownikiem HD44780 o podświetleniu niebieskim z białymi znakami wykorzystany został jako panel wyświetlający parametry komputera oraz do wyświetlania informacji z odtwarzacza muzyki.
Podstawa została wykonana z pleksiglasu grubości 3mm formowanego na ciepło. Sterowanie wyświetlacza odbywa się za pomocą portu LPT i oprogramowania SMARTIE LCD instalowanego na komputerze.

 


Sonda

Skąd wiesz o www.mikrokontrolery.org
 

Statystyka

Użytkowników : 1
Artykułów : 28
Zakładki : 1
Odsłon : 388789

Facebook

Logowaniewww.mikrokontrolery.org, Powered by Joomla! Designed by SiteGround web hosting